Focení, styling, makeup & účes

Krásné fotografie můžete mít i když nejste modelka, fotím všechny ženy bez ohledu na věk, nebo velikost šatů. Specializuji se na portréty, těhotenské a párové focení, ráda fotím i malé děti.

K dipozici mám boudoirovou ložnici, květinovou stěnu, zámecké ambiente, jako dekorace sametové sedačky, křesílka a dvě květinové houpačky.

Pro klientky mám plně vybavenou šatnu pro ženy velikostmi XS-L, čtyři štendry plné dlouhých šatů, koktejlek, saténových župánků, nebo krajkových bodýček, k tomu boty velikostí 36-42, šperky a doplňky. Pro těhotné krásky mám přes třicet šatů na různě velká bříška. Oblečení je vybráno v jemných pastelových a pudrových barvách tak, aby dokonale sedělo k interiéru.

Jestliže máte jemňoučké vlásky, řekněte si o příčesy, mám je v blond, hnědé a černé 🙂

Celé focení včetně příprav trvá 3-4 hodiny, sama zajišťuji vše od líčení, přes účes, styling a focení, takže se v ateliéru nikdo kromě mě a chlupatého bílého kocoura nepohybuje :-)Během focení Vám ráda připravím čaj, nebo kávu NESPRESSO s mandlovým nebo rýžovým mlékem, pro maminky mám i bezkofeinové kapsle.

Vždy začínáme výběrem vhodných šatů, abychom věděly, k čemu budeme ladit vizáž. Výběr mám neomezený, takže můžete mít na každé fotce jiné šaty. Pokračujeme líčením a úpravou vlasů, klidně si můžete přinést obrázek make-upu, jaký byste si na focení představovala.

Samotné focení trvá hodinu až dvě a probíhá v klidné, příjemné atmosféře. Vždy Vám ukáži jaká póza kde vypadá dobře, jak se uvolnit. Nemusíte se obávat, že nebudete vědět, jak se před fotoaparát postavit.

 

Focení s partnerem

Na focení si samozřejmě můžete vzít partnera 🙂 Aby muži v čistě ženském ateliéru netrpěli, většinou stačí, když přijdou na poslední půlhodinku focení a s vědomím, že to nebude dlouho trvat ochotně pózují jak na klasických partnerských fotografiích, tak na těhotenských s bříškem 🙂

 

Focení s dětmi

Ráda v ateliéru uvítám děti, postupně dokupuji i šatečky pro malé holčičky. Na focení s dětmi sebou můžete vzít kamarádku/tetu/babičku, která nám s hlídáním pomůže, abyste si více den pro sebe užila. Doporučuji vzít oblíbené hračky a svačinku. Nebo si můžete přípravy užít v klidu sama a děti přivézt až na samotné focení. Nejsou pak znuděné čekáním a trochu lépe spolupracují při focení 🙂 Čas focení doporučuji naplánovat i podle toho, jak jsou děti zvyklé spinkat/vstávat. Napište mi Vaše časové preference a něco spolu najdeme.

 

Těhotenské focení

Nejčastější věta, kterou od těhulek slýchám je: „Já jsem strašně přibrala, ani se nechci fotit“ a hned v závěsu: „A určitě mi žádné šaty od Vás nebudou.“ Naprosto chápu, jak s ženským tělem umí zahýbat hormony a že se nechcete pak dívat na těhotenské fotky a říkat si: „Pane Bože, já jsem vypadala, já se vůbec nepoznávám.“ Takové fotky byste si ani nechtěla nikam vystavit a schovala je do šuplíku. Na focení se proto dohodneme, kolik kilogramů „sundám“ modeláží ve photoshopu, abyste byla se svými fotografiemi spokojená a měla krásnou památku.  Můžete mi i zaslat fotografii, jak jste vypadala před otěhotněním a já se pokusím retuší přiblížit.

Moc ráda bych Vám ukázala nějaké takové Před a Po v retuši, ale nějakou záhadou nemohu najít jedinou nastávající maminku, která by s tím souhlasila 🙂

Na těhotenské focení doporučuji nejčastěji 28 týden, kdo přibírá rychleji 26.-28., kdo pomaleji 28.-32.

 

Jak se připravit na focení?

Vlásky doporučuji umýt večer, nebo ráno před focením, nehty vypadají nejlépe světlé, nebo klasická červená. Doporučuji vzít hladké prádlo pod šaty nebo podprsenku bez ramínek, pokud máte. Pěkné prádlo (zatím nemám tak široký výběr ve velikostech), pokud byste chtěla fotit i více glamour fotky. Pro těhotné doporučuji vzít si aspoň malou svačinku, pro děti to samé a k tomu oblíbené hračky.

Termín focení je vhodné naplánovat i podle kadeřníka, nedoporučuji výrazné odrosty, špatně se při retuši stahují. Pokud chcete zajít před focením do solária, doporučuji odstup několik dní, spálená a začervenalá pleť se opět hůře stahuje ve photoshopu.

Můžete si vzít jako INSPIRACI i fotky jiných fotografů, ale ze zkušenosti vím, že pokusy „přefocovat“ práci někoho jiného nedopadají dobře.

 

Co se bude dít po focení?

Po focení Vám posílám náhledy následující pracovní den před úschovnu, abyste si vybrali, které budete chtít vyretušovat. Vybírejte fotky, na kterých se líbíte sami sobě – póza a výraz ve tváři. Nehleďte na to, že se někde objeví nedokonalost pleti, nebo malý špíček, vše se dá jednoduše vyspravit retuší.

Retuší se toho dá vyspravit opravdu hodně, po focení se společně dohodneme, jaké zásahy budu v postprodukci dělat, abyste byli maximálně spokojení. Je to sice trošku „podvod“ a „ohýbání reality“, ale když si to mohou dovolit celebrity a vip osobnosti, proč by nemohla „normální“ žena? Když mi pak klientky píšou: „Konečně fotografie, na kterých se poznávám“, nebo „Tohle jsem přesně já.“, pak cítím příjemné zadostiučinění kvůli kterému tuto práci dělám.

Vyretušované fotografie posílám ve velikosti kolem 10 MB opět přes úschovnu, pokud byste chtěli cokoliv upravit, nebo doretušovat další fotografie, není problém – Vaše snímky pro tyto účely archivuji. Výsledné fotografie jsou hotové za 2-5 týdnů od Vašeho výběru.

Budu ráda, když mi po zaslání napíšete větičku, nebo dvě, jak se Vám fotografie líbí 🙂

 

Ateliér 

Uvítám Vás ve svém ateliéru v Residenci Garden Towers, na adrese Olšanská 4h. Kousek vedle na adrese Olšanská 4 se nachází ministerstvo, pár klientů už se tam na focení poptávalo, ale bez úspěchu 🙂

Nacházím se cca minutu chůze od tramvajové zastávky Olšanská. Parkovat se dá bez probému na hodinách před budovou, nebo přímo v budově, kde je pak platba parkovného přes sms.

Přístup do budovy je na čip, proto mi zavolejte jakmile budete před budovou a já pro Vás ráda seběhnu, abyste nebloudili. 🙂

Ateliér je tichý rozlehlý byt, protože neustále dokupuji různé dekorace a doplňky na focení, je lehce zastavěný lavicemi, křesílky a pufíky, ale já věřím, že útulné domácké prostředí je pro Vás příjemnější než rozlehlé studio 🙂

Ateliér bohužel není možné zapůjčit pro jiné fotografy.

 

Jak se objednat?

Fotím v časech dopoledních: od 8/9 do 12 nebo odpoledních od 12/13 do 15/16. Jestli chcete uspíšit objednání se, můžete mi rovnou napsat, který z časů by Vám vyhovoval a já podle toho dohledám možné termíny.

Termíny mám většinou do měsíce až dvou. Pokud můžete všední dny a jste časově flexibilní, tak do měsíce se většinou něco najde.

V odpovídání na vzkazy jsem bohužel kvůli časovému vytížení tragická, jestli mě chcete zastihnout na telefonu a na něco se pozeptat, ideální čas je 17-20. Telefon je 606 060 060. Nebojte se, nekoušu 😁

Na všech platformách (sms/instagram/facebook/mail) odpovídám cca ve stejnou dobu, není žádná, kde bych se zvládala vyskytovat častěji. Občas si nějakou zprávu přečtu a odpovím na ní až za den/dva – někdy musím chvilku počkat, jaké z termínů se mi obsadí, abych Vám nenabízela již zaplněný. 👩‍💻

Ve vzkazech mi můžete klidně tykat, já se moc vážně neberu, určitě mě to neurazí, na focení si stejně budeme tykat, tak nač to protahovat

 

 

Classic

Líčení s trsy řas a účes

Délka 3 hodiny

80-100 náhledů

Neomezené zapůjčení šatů a doplňků

7 vyretušovaných fotografií

Zaslání vytištěných fotografií ve formátu A4/A5 podle výběru

7.900 Kč

Luxury

Líčení s trsy řas a účes

Délka 4 hodiny

100-120 náhledů

Neomezené zapůjčení šatů a doplňků

12 vyretušovaných fotografií

Zaslání vytištěných fotografií ve formátu A4/A5 podle výběru

10.500 Kč

 

Záloha na rezervaci termínu je 2.000 Kč, zbytek ceny balíčku je splatný v den focení.

Termín je možné zrušit nebo přesunout 5 pracovních dnů předem bez propadnutí zálohy.