Také jste si koupila micelární vodu na odličování, protože jste si myslela, že odlíčí Váš obličej šetrněji než Váš běžný odličovač? Používáte micelární vodu na doodlíčení, protože pak máte lepší pocit čistoty? Tak čtěte dál a zachraňte svůj obličej dokud je čas!
Micelární voda vypadá neškodně. Má průzračnou barvu, neutrální nebo žádnou parfemaci a ty nejznámější roztomile růžová víčka. Navíc se prodávají převážně v lékárnách, takže by měly být pleti prospěšné a neškodné, ne? Je to marketingový tah stejně jako dodatek k názvu u té nejprodávanější – Bioderma Sensibio. Dvakrát “bio” v dvouslovném názvu. (Tenhle výrobce se nám opravdu nesnaží evokovat, že se jedná o neškodný výrobek 🙂 )
Na obaly si výrobce může psát skoro co chce. A na obalech micelárních vod se to až podezřele hemží nápisy jako “sensibio”, “pure”, “zklidňující”, “pro citlivou pleť” nebo “fyziologická” – pravděpodobně nevíte, co fyziologická znamená, ale působí to odborně, že?
Dočista do čista?
Ano, micelární voda odlíčí Váš obličej dočista do čista. A to doslova. Uvědomte si, co to musí být za chemii, když průzračná voda odlíčí voděodolnou řasenku. Přesně tu voděodolnou řasenku, kterou krémovým odličovadlem sličujete na tři vatové tampony.
Složení bioderma sensibio:
WATER (AQUA) = voda.
PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES = změkčovadlo, nemělo by být používáno na citlivou pokožku.
CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT = výtažek z okurky, antioxidant.
MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES = neškodná zvlhčovadla.
PROPYLENE GLYCOL = Zvlhčovadlo. Může způsobovat alergické reakce, zejména lidé postihnuti ekzémem by měli být na pozoru. Může způsobovat podráždění, alergické reakce, kontaktní kopřivku, nebo přecitlivělost. Pokud je často aplikován na kůži, může vyvolat podráždění.
DISODIUM EDTA = Váže na sebe volné radikály a nečistoty. Oslabuje buněčné membrány, nesmí být obsažen v přírodní kosmetice.
CETRIMONIUM BROMIDE = Pomáhá čistit pleť. Může dráždit pokožku.
Micelární voda nerovná se šetrné odličení Vaší pleti. U zdraví kůže platí, že příliš všeho škodí. Čistota je půl zdraví a “špína” je druhá půlka. Obličej je zapotřebí čistit dvakrát denně, ale zběsilým drhnutím a odmašťováním si pleť zničíte a novou si nikde nekoupíte. Kůže není jen obal našeho těla. Je to největší lidský orgán a podle toho, bychom se k němu měly chovat.
Micelární voda při douhodobém používání narušuje přirozený kožní film pleti, dochází k jejímu ZTENČOVÁNÍ a Váš obličej může reagovat takto:
- Zašedlý obličej, ztráta pěkné přirozené barvy obličeje.
- Ucpávání pórů.
- Vyrážky, ekzémy, lišeje, ohraničená místečka na pleti s jemnými šupinkami.
- Začervenání pleti a rozšířené žilky.
- Náhlé alergie na kosmetiku, kterou používáte dlouhodobě. Pálení tváře při použití oblíbeného krému atd.
Jak micelární vodu používat?
Neradím Vám, abyste vyhodily micelární vodu do odpadkového koše, ale měla byste omezit její použítí na tyto případy:
- Jste natolik unavená, že nemáte čas na klasické odlíčení s vodou. Odlíčit se několika tahy vatovým tamponem s micelární vodou je rozhodně lepší než jít spát s makeupem.
- Jste na místě bez přístupu k teplé vodě. Kempování v lese, odstávka vodáren atd.
- Máte alergii na vodu. Podle doktorů i to je možné 🙂
Proč tedy profesionálové v oboru používají micelární vodu? Protože bod 2. a protože krémová a olejová odličovadla zanechají pleť “mastnou”, což je sice pro pleť lepší, ale pro makeup a jeho dlouhou výdrž je to průšvih.
Sama micelární vodu v kosmetickém stolku mám a několikrát do měsíce ji používám jako:
- první krok odlíčení v případě, že mám výrazné líčení očí (pak hned zamířím do sprchy odlíčit se klasicky s vodou).
- Jako záchranu ve dnech, kdy pracuji do noci. (Nebo když se jednou do roka vrátím domů z dámské jízdy v nepoužitelném stavu.) Přešmrdlám obličej micelární vodou a pak žuchnu do postele 🙂
A jak a čím byste si měla správně odličovat obličej? O tom zase příště 🙂
Děkuju za tenhle článek! Většinou nacházím články, kde micelárky vychvalují a už mi to leze krkem 😀 Sama micelárky nepoužívám, vždycky mi to přišlo jako blbost, co z lidí tahá peníze. Radši si obličej budu šmrdlat patnáct minut a vypotřebuju deset tamponků, než abych si na obličej dávala tyhle veci. Možná za to může taky to, že si obličej prvně myju jen vodou a na ‚doodlíčení‘ použiju spíš mlíko 😃 vždycky jsem tíhla víc k mlíkům než k těmhle vodovým odličovačům. Přeji krásný den 😉
Pleť Vám za takovéhle pečlivé zacházení poděkuje 🙂 Mléka a oleje jsou na odličování nejlepší, protože to jsou látky, které jsou nejbližší přirozenému kožnímu filmu 🙂
Nejvíc se mi osvědčil jednoduchý odličovač: do lahvičky si naleju olej (teď mám konopný, který mě v kuchyni neoslovil) a vodu půl napůl.
Ahoj,
narazila jsem na tvůj blog právě kvůli micelární vodě a moc ti za tento článek děkuji! Pleť se mi v posledním měsíci radikálně zhoršila, ačkoliv nepoužívám nic nového a na vině je nejspíš opravdu micelárka. Pod okem se mi vytvořil velmi silný atopický ekzém a paní kožní mi po dobu léčby zakázala jakékoliv odličovače, krémy apod. Mohu pouze očistit převařenou vodou (bez chlóru) a natřít vazelínou pro promaštění či přírodním olejem (a musím říct, že to opravdu zabírá). Ale do budoucna bych chtěla tedy radikálně změnit způsob odličování a v tomto případě mě napadá olejový odličovač. Myslíš, že bys mi nějaký mohla doporučit? 🙂 Moc ti za to děkuji. Od dnešního dne tvá věrná čtenářka, Anna 🙂
Ahoj Anno,
micelární voda sama o sobě ekzém nezpůsobí, ale může ho pomoci vyvolat, nebo přispět ke zhoršení jeho projevů. Určitě napíšu článek o tom, co se mi osvědčilo na léčbu atopického ekzému. Ve zkratce: oblast pod očima souvisí s ledvinami, takže bych upravila pitný režim (2 litry neslazené vody by měly pro kancelářskou práci bohatě stačit). V zimě se utlumuje práce světločivné slinivky, takže omezit přísun sladkého a všech jednoduchých sacharidů. Důležité je promašťovat, skvělou zkušenost mám s krémem Dr. Hauschka Rose Cream – cca 600 korun. Vatové tampony používat pouze ze 100% bavlny. Osobně mi pomohl Mladý ječmen, ale pozor – na začátku užívání se může ekzém lehce zhoršit a pak by měl zmizet.
Na odličování mám ráda Take the day off balm od Clinique – skvělá konzistence, odlíčí dobře a zanechá pleť hebkou.
Osobne mam rada na odlicenie makeupu Swiss Quality kokosovy olej s cannabisom. Maju aj s chia alebo s rakytnikom, ak sa nemylim.
Od Lavery 2v1 Bio pletove mlieko s jojobou a bambuckym maslom.
Od malička trpím kožním exémem, moje pleť je normální, samozřejmě se jednou za čas nějaká nedokonalost objeví, ale už více jak cca 4-5 let používám micelární vodu od Biodermy Sensibio a moje pleť si nikdy nestěžovala, proto tak, díky vlastní zlušenosti nemohu souhlasit se zněním tohoto článku.
Dobrý den Sašo,
pokud máte Biodermu Sensibio ráda a nezpůsobuje Vám obtíže, pak není důvod přestat ji používat 🙂 Každá pleť reaguje jinak a proto jsou v článku formulace typu „může Vám způsobovat“ atd. Nicméně složení micelární vody jsem si nevymyslela a myslím, že je dobré vědět, jaké možné následky její užívání může mít 🙂
Kožní ekzém má stovky příčin, micelární voda pouze může urychlit jeho rozvinutí, nebo zhoršit jeho průběh. Jestliže příčina Vašeho ekzému je vnitřní, pak Vám ho micelární voda nemusí nijak výrazně ovlivňovat.
Já tuto vodu používám již dlouho a začala jsem zjišťovat že je moje pleť čím dál tím citlivá na rudnutí a ztratila přirozenou barvu a to používám opravdu kvalitní krémy.dnes moje kosmetička náhodou nadhodila téma minerální voda stejně jako v článku tak budu zkoušet nějaký čas mléko snad se má pleť zlepší. Vodu jsem taky používala cca 5 let
Určitě bych vyměnila micelárku za odličovací mléko, nebo olej a na závěr si obličej vždy opláchla vodou 🙂 K odličování mám jinak moc ráda mušelínové komprese – šetří životní prostředí od nadbytečné spotřeby vatových tamponů a zároveň odstraňují odumřelé kožní buňky
a co česká kosmetika http://missiva.cz/produkty/kosmetika
Milá Ariano,
jsem vám moc vděčná za tento článek. Snažím se pro svou pleť dělat to nejlepší, ale právě díky vašemu článku jsem našla vysvětlení, proč mě poslední dobou začala trápit vyrážka kolem úst a ucpané póry. Dříve jsem měla pleť bez problému, ale s nástupem třicítky jsem se rozhodla o pleť začít více pečovat a zakoupila jsem micerálku Sensibio s přesvědčením, že své pleti udělám dobře. Bohužel opak je pravdou. Až díky vám mě napadlo zamyslet se nad složením! Díky za to!
Moc vám fandím, já sama se snažím lidem otvírat oči ohledně správného cvičení – aby lidi přestali cvičit nesmyslné cviky typu sedy ledy, sklapovačky, vzpory, protože si tím akorát ničí páteř. Kosmetický průmysl mi přijde podobný jako fitness průmysl – silný marketing, vyzdvihovaní produktů, které ve skutečnosti nepomohou, ale spíše ublíží apod. Ať se vám daří a těším se na další článek.
Dobry den,
jsem moc rada, ze jsem tento clanek nasla. Na odlicovani uz delsi dobu pouzivam micelarni vodu od Mixy a nyni se mi objevily ohranicena mistecka s supinkami jak popisujete ve svem clanku. Lamala jsem si hlavu cim to a je a nyni konecne vim. Mam ale bohuzel velmi citlivou plet na obliceji a doopravdy mi alergicky reaguje na vodu (silne zcervenani a stipave palive fleky), takze se nyni velmi tesim na dalsi clanek, ktery napisete o odlicovani a treba u Vas najdu radu jak se spravne odlicit bez zatezovani citlive pleti. Dekuji za Vas blog a musim rici, ze se mi Vase prace velmi libi. Dekuji za rady
Dobrý den Evo,
ohraničená suchá místečka mohou být způsobena mimo jiné i micelární vodou, která narušuje kožní film. Většinou bývá na vině vícero faktorů: např. měsíčky, stres, změna stravy, změna počasí – například sychravo nedělá pleti moc dobře.
Jestliže máte reakci na vodu, zkuste převařenou a odstátou vodu. Pokud i ta Vás pálí, v lékárně prodávají Jarishův roztok přesně pro tyto případy – slouží k omývání tváře.
Velká lahev stojí myslím kolem sto korun, zkuste, snad pomůže 🙂
Na Jarish také ale pozor, dělá se s parabeny a bez. Ten s parabeny citlivé pleti s ekzémy opravdu nepomůže. Za mě La Roche posay čisticí gel na citlivou pleť a dočišťuji jejich minerální vodou ve spreji.
Mám podobné problémy s vodou, i když mám mastnou pleť, hlavně v zimě. A víte, co mi pleť rychle zklidní? Odvar z heřmánku – tím umývat a používat obyčejnou Niveu, ano, tu v modré klasické krabičce. Už kdysi se říkalo, že tahle Nivea je vynikající na ekzémy.
Hezky napsané, jen doplním, že alergie ma vodu opravdu existuje a to jak na klasickou z vodovodu či individuální studniční ..
Samozřejmě o alergiích na vodu vím, mám dokonce klientku, která má od lékaře potvrzenou alergii na chlad a zimu.
Klientkám, které voda pálí na tváři doporučuji vodu převařit a nechat odstát. Existuje také Jarishův roztok z lékárny, nebo někomu pomáhá vozit si na mytí obličeje vodu z jiného města od známých v petkách. Prý v Plzni je jedna z nejlepších vod v Čechách.
To je opravdu zajímavé. Já mám naopak pocit, že po používání micelárky už se mi póry zanáší mnohem méně. Je mi jasné, že tam je chemie, ale v čem není. A jako matka dvou malých dětí jsem každý večer stahaná tak, jako bych byla na flámu každý den, takže micelárku se kterou se odlíčím rychle a jednoduše potřebuji denně.
Naprosto Vás chápu 🙂
Pokud jste předtím používala odličovadlo, které pleť dokonale neodlíčilo, tak by se s micelární vodou samozřejmě měla zlepšit porovitost a stav pleti. Článkem jsem se spíše snažila upozornit, že z dlouhodobého hlediska není micelární voda vhodná k odličování citlivé pleti…
Samozřejmě každý jsme originál a sedí nám něco jiného 🙂
Konečně nejsem sama, kdo to veřejnosti stále dokola opakuje. Skvělý článek.
Děkuji, snažím se o autorské články založené na vlastních zkušenostech 🙂
Zdravím a děkuji za pěkný článek. Mám dotaz. A co termální voda? Může způsobit podobné problémy? Dekuji.
Pokud nebyla stáčená pod Černobylem, tak by měla být pleti prospěšná. 🙂
Ideální je otestovat tak, že ji nastříkáte na odlíčenou tvář a uvidíte, jestli budete mít během chvíle větší pocit vláčnosti a hydratace.
Rada bych se zeptala, jestli bioderma sensibio muze mit vliv i na moji zhorsenou ruzovku? Kozarce jsem o ni rikala a nic nenamitala. Prosim muzete mi kdyztak poradit kosmetiku na ruzovku? Moc si nevim rady. Dekuji!!!
Na ruzovku je skvela kosmetika Uriage, rada roseliane.
Micelární voda oslabuje kožní film a ztenčuje pleť. Takže tím narušuje obranyschopnost pokožky. Když bych ji na sebe použila, určitě bych si poté umyla obličej vodou a pak ošetřile krémem. Nenechávala bych si na obličeji zbytečnou chemii.
Lucie mě na růžovku pomáhá arganový olej (Arganeol a nebo i třeba Saloos)
Musím říct, že co jsem si přestala mýt obličej vodou, ztratil se mi ekzém na obličeji.
Používám micelární vodu. Já používám od LÓrealu na citlivou a suchou pleť, pak si navlhčím obličej Růžovou vodou a na vlhký obličej dám kapku arganového oleje, množství oleje musíte přizpůsobit sobě, jestli máte suchou, či mastnější pleť, já mám smíšenou, tak mi kapka stačí, kápnu na prst, naťupkám na obličej a vetřu do pleti. Jinak jsem vynechala maso, mléko, lepek. Také mi pomáhá Mladý ječmen (já mám od Green Ways)…tak to tak v kostce :-)….Alena
Lucie, minule jsem psala, že mi pomáhá na růžovku Arganový olej, který aplikuji na obličej navlhčený růžovou vodou ( třeba od Puriti Vision), zapomněla jsem dodat, že mi hodně pomáhá červený jíl, použitý jako maska jednou týdně. Snad se to k Vám ještě dostane a pomůže to. Mějte se krásně Alena 🙂
Na ruzovku (rosaceu) je perfektna Mary Kay. Pracujem ako poradkyna MK a mam s nou paradne vysledky. Je to mozno dlhsi proces pre plet, financne narocnejsi, ale rosacey sa zbavite natrvalo. 🙂
Mary Kay ma skutocne setrne cistiace pripravky pre plet a hlavne plet hydratuje. Ja sama som velmi spokojna a zbavila som sa aj akne vdaka tejto kozmetike. 🙂 mozno trosku drahšia pre niekoho, ale tie balenia vydrzia naozaj dlho.
A tento clanok je bombasticky, vdaka blogerke 🙂
Dobrý den.Musím se zde bohužel připojit s vlastní zkušeností.V dobré víře jsem si zakoupila mic. vodu Bioderma v lékárně a to ještě v akci 1+1 zdarma.Po několikátém použití jsem zjistila,že se mi tvoří pod očima nepěkné váčky a oční okolí jsem měla napuchlé.Nikdy by mě nenapadlo,že to může způsobit právě mic.voda.Přestala jsem používat a vrátila se ke starému zvyku(vlhké ubrousky).Trvalo docela dlouho,než se otoky a váčky ztratily.
Jestli Vám ubrousky vyhovují, tak v nich určitě pokračujte. Osobně mám nejraději odlíčení vodou+krémový odličovač a bavlněný ručník, který neodírá pleť. U ubrousků mám občas pocit, že jsou dost hrubé 🙁
Ja som si pouzivanim micelarnej vody strasne znicila takmer bezproblemovu plet… nikdy viac! Uz dva roky si ju davam pomaly dokopy..
Já na ni nedám dopustit, vyzkoušela jsem jich několik a za mě nejagresivnější Bioderma. .nejlepší ta s růžovým víčkem od Garniere. Micelarka mi zachránila obličej od akné a mám pleť jako miminko a to jsem silný alergik a na pleť snesu málo co. Za mě palec hore, ale bez ní bych zase chodila ven raději za tmy.
Už dva roky používám micelárku od La roche posay a moje pleť nebyla nikdy lepší, používám dvakrát denně. Jinak mám citlivou pleť, takže mi taky jen tak co nesedí. Já můžu jen doporučit..
Tiež používam La Roche , a aj rôzne iné výrobky od nich, mám atopickú pleť a sú vynikajúce. Kozmetička sa zaoberá zložením micelárnej vody, pozrela si aj zloženie iných kozmetických výrobkov ?A tvrdiť , že stenčuje pleť , bez nejakej relevantnej štúdie mi príde dosť odvážne.
Dobrý den,
netrvrdím, že ztenčuje pleť, ale že při DLOUHODOBÉM používání MŮŽE ztenčovat pleť. Jelikož její složení narušuje přirozený kožní film, může při dlouhodobém používání dráždit pokožku.
Každý jsme originál. Co jednomu dělá problémy, jinému může dělat dobře. Článkem jsem se snažila upozornit na složení micelární vody, které rozhodně není na úrovni kvalitních bio výrobků. Ženy, které si chodí do lékárny pro „zdravotně nezávadnou“ kosmetiku jsou často obelhávány marketingem.
La Roche určitě není špatná značka.
La Roche možno nie je zlá značka, ale väčšina jej výrobkov má blbé zloženie. Vďaka za článok – tiež upodozrievam micelárku Mixu za to, že mám hrozne suchú pokožku pod očami a okolo očí a naozaj ako Ariana popísala už mi zle reaguje aj na také krémy, ktoré mi predtým robili dobre – očný krém od Annemarie Borlind 🙁 Ešte som trochu upodozrievala alkohol, ale ten v tom kréme ani nie je. Nevraviac o tom, že ma teraz okolo tých očí štípe všetko okrem hroznového oleja. Teraz chcem skúsiť práve Dr. Hauschka kozmetiku.
To podstatné jsem v článku nenašla: Micelární voda je detergent, tedy důkladný odmašťovač, naředěný jar na nádobí (bez nadsázky). Za sebe vřele radím: vyhoďte ji do koše nebo s ní umyjte koupelnu, ale na obličej ani ve zlém!
Konstatování, že micelární voda je detergent je poměně velká generalizace, které jsem se chtěla vyhnout kvůli nepřesnostem. Princip složení micelární vody je stejný jako v případě detergentů, ale určitě se mezi to nedá dát klasické rovnítko 🙂
Jinak mě samozřejmě mrzí, že jste v článku nenašla podstatnou věc 🙂
Dobry vecer, tento clanek me zaujal svym nadpisem a prekvapilo me to.Sama se odlicuju micelarni vodou (konkretne Garnier) a nezpozorovala jsem zadne nedostatky ji zpusobenou. Pokud vsak plet ztrati svoji pevnost a je slaba nebo nasedla, jak ji znovu dat do spravneho stavu? Dekuji za odpoved 😊
Pleť může ovlivňovat stovky faktorů. Správné odličení a čištění je však základem krásné pleti a u něj bych v případě zhoršení pleti hledala zádrhel. Jinak svoji velkou roli hraje změna počasí, hormonální roviny, životního stylu, časový posun, cestování, emoce atd.
Když pleti dáte klid, správnou výživu zevnitř i zvenčí – hlavně hydratace (zvenku i zevnitř), pečlivé, ale jemné čištění, měla by se vrátit do jednoho měsíce zpět dopořádku. V případě výrazného narušení a delšího hledání příčiny to samozřejmě může trvat déle.
Abych pravdu řekla, tak mě článek docela překvapil. Od té doby, co používám micelární vodu, tak nemám žádný problém. Dříve jsem se nemohla zbavit šupinek, které se stupňovaly, až jsem se začala bát, že mám něco horšího, než citlivou pleť. Také různé pupínky a nezdravě vypadající pokožka jsou pryč. Od té doby, co micelární vodu používám, tam mohu potvrdit, že pleť mám v pořádku a ani necítím nějaké vysušení. Ta reakce pokožky mě opravdu překvapila. Ani jsem něco takového neočekávala. Prostě jsem ji vyzkoušela, když už jsem ji dostala jako neočekávaný dárek.
Dobrý den.
Prosím, můžete mi poradit, čím nejlépe ošetřit růžovku ? Vím, že je to individuální, lékaři moc nepomohou a člověk je rád za každou dobrou radu. Můj největší problém je neustálé pálení, štípání a svědění pleti a kromě toho, pleť je hrubá. Mám vyzkoušeno více produktů, ovšem bez účinku. Snad nejsem svým dotazem až tak mimo mísu. Pokud ano, omlouvám se. Chytám se každého stébélka…🙂
Přeji krásný den , ať se daří!
P.S. Mimoch., ta micelárka od Biodermy skutečně není to pravé ořechové. Po
dlouhodobém používání mi po ní lehce zežloutnul obličej .
Dobrý den,
s růžovkou zkušenosti nemám, pouze s atopickým ekzémem na který mi pomáhá Dr. Hauschka Růžový krém a Matricium od Biodermy – což je hydratační serum bez konzervantů atd.
Skvěle napsáno! Jinak nikdy jsem se až tak s odličovaním nezabývala- klasická voda… ehm zbytek utřít do ručníku fungoval skvěle na mou suchou citlivou pleť, ale přibližující se 40tka a hraní s makeuem , prostě , moje zkušenosti za posledního půl roku: (většinu co jsem vyzkoušela letělo do koše nebo max vhodné na čištění štětců.
1) Bioderma – zčista jasna po 3 dnech olupující se nos a brada, pálení na tvářích a neuvěřitelné pálení očí.
2) Nivea – šílené pálení očí, letěla do koše.
3) Saloos odličovací olej, štípal v očích, za 2 dny pupínky.
4) Garnier na oči 2v1 s posilovačem… konečně něco co můžu, tak 3x do týdne bez následků, jupí!
5) Yves Rocher odlupující se brada za 2 dny, v očích neštípe… fajn na štětce, jinak na obličej ne.
6) Garnier dvoufázová (chtěla jsem ušetřit), nepálí v očích, skvěle odličuje i voděodolný makeup..a po 2 dnech se mi loupe brada :-/
Takže, asi beru Vaši radu, koupím co mi nejméně vadí a pak pro jistotu umýt vodou? On mi ten olej vcelku jinak vyhovoval. Nebo nějaká jiná rada. Děkuji D.H.
Osobně považuji za nejlepší odličovače v kombinaci s vodou. Ideální jsou ty na olejové, nebo krémové bázi, protože je jejich složení nejbližší kožnímu filmu.
Mýdlo, detregenty a alkohol narušují přirozený kožní film pokožky a tím mohou ztenčovat pokožku.
Mám ráda Take the day of od Clinique.
Ono to s kde čím kolem nás není jen černobílé je jednoduchá napsat Nepoužívejte tohle nebo tohle. Spousta Blogerek a lidí na internetu je v dnešní době placena různými lidmi s různými zájmy.
Podle mě ani to co je potřeba odlíčit nebude zrovna nejzdravější a stejně si to na obličej lidi dají 🙂 Nadruhou stranu firmy z toho článku mají i odličovací mléka/tonika …
Vámi doporučované Clinique Take the day off -> třeba odličující balzám. Například obsahuje Deriváty palmového oleje -> dnes palmový olej= velké téma. nebo taky phenoxyethanol ->
•podle studií může výrazně dráždit kůži a oči
•může způsobovat alergické reakce a zhoršovat ekzém
•při testování na zvířatech (u myší) vykazoval chromozomální změny, genetické mutace, testikulární atrofie a reprodukční poškození
•taktéž některé studie na zvířatech prokázaly, že je toxický s účinky na mozek a nervový systém-testování při mírných koncentracích
•může být škodlivý pro kojence a taktéž by se jeho použití v přípravku (např. v krému na bradavky) měly vyvarovat kojící matky-možný přenos na dítě u kterého může vyvolat průjem, zvracení, dehydrataci aj.
•je toxický nebo zdraví škodlivý pro výrobky používané kolem úst nebo rtů
•ECOCERT ji vyřadil ze seznamu povolených látek
•řada vyrobců kosmetiky jej přestala používat
viz…
->http://www.slozeni-kosmetiky.cz/phenoxyethanol.
Dobrý den Martine,
tento článek není nikým sponzorovaný, je to pouze můj osobní názor na micelární vodu. Rozhodně nepíšu, že je špatná, jen upozorňuji na to, že se nejedná o extra šetrný výrobek.
Take The Day Of nedoporučuji, pouze jsem napsala, že ho mám osobně ráda a momentálně mi vyhovuje. Pokud zabrousíte dále do blogu, tak třeba uvidíte, že mám ráda a používám i La Mer, který má v sobě minerální oleje atd, ale prostě na moji exematickou pleť funguje.
Děkuji Martine, někdo si tu dělá jméno na Micellární vodě a nejhorší je ta řasenka.
Používám micelární vodu od Biodermy. Myslela jsem si, jak dobře dělám své pleti. Marně hledám krém, který by mi vyhovoval a nemůžu žádný najít. Používala jsem krém od Biodermy na problematickou pokožku. Pak jsem ale už víceméně neměla potíže s akné, ale spíš s vysušenou pletí. Zkoušela jsem několik krémů různých značek. Velké zklamání bylo např. u krému od Vichy, které mělo být nekomedonní. U většiny (i u dražších krémů) jsem měla problém, že se mi začaly zase dělat pupínky. Už nevím, jaký krém zkusit. Vždy nějaký krém vyzkouším, zhorší se mi pleť a já se z toho dlouze dostávám. A krém nemohu použít, takže zbytečně vyhozené peníze. Myslela jsem si, že aspoň micelární voda od Biodermy na citlivou pokožku je správná volba. Tak teď nevím, co s tím. Co používat na svoji pleť? Budu velice ráda za jakoukoliv radu.
Mela jsem stejny problem a do toho jeste atopicky ekzem a v lekarne mi poradili krem Bioderma hydrabio pefecteur. Pouzivam ho uz skoro rok a plet mam konecne peknou. Treba pomuye i Vam.
Veľmi zaujímavý článok. Mám mastnú pleť a pretože som už staršia, začala som používať micelárnu vodu, od Biodermy, ale aj iné značky neskôr, lebo sú bez alkoholu a myslela som si, že sú k zrelej pleti lepšie. Po čase sa mi ale na brade začali tvoriť suché miesta, červené so šupinami, ktorých som sa zbavila až kortikoidmi. A to som mala vždy pleť mastnú bez suchých miest. Dodnes som nevedela, z čoho to bolo, teraz už viem a začínam znova s klasickým odličovaním, teda gél na odličovanie a pleťová voda.
Ahoj,
děkuji za přínosný článek. Začala jsem asi před rokem používat micelární vodu na doporučení kosmetičky a nejdříve s to zdálo v pohodě. Poslední dobou jsem ale zaznamenala výrazné zhoršení pleti – pupínky, citlivé oční okolí (někdy neskutečně štípalo), velmi vysušená kůže.. Všude micelární vody velmi vychvalují, tak mě nejdřív nenapadlo, že by mé problémy způsobila právě ona. Její používání je ale jediná změna, kterou jsem v péči o pleť za poslední rok udělala, takže jsem ji přestala používat a doufám, že se pozitivní výsledky dostaví co nejdříve.
Ehm, nemáte to nějaké popletené? Mně micelární voda neodlíčí řasenku, resp. jo, ale jde to blbě (ted‘ tedy myslím ty micelární vody, co nejsou určené i na oblast očí) a spotřebuju na to dost vatových tamponků. Naopak když jsem používala odličovací mléko či gel + tonikum, skoro jsem nemusela používat vatové tamponky (u odličování micelární vodou se jich spotřebuje víc, mléko nebo pěna se dá rozetřít rukama). Já mám ale na micelární vodě ráda to, že toho na ten obličej nedávám zbytečně moc. Od té doby, co je používám, nemám s pletí problémy, na rozdíl od mé dřívější přehnané péče, kdy jsem furt dávala na obličej všelijaká mléka, tonika, krémy, pěny, olejíčky apod. 🙂
Pokud mohu doporučit tak tuto kosmetiku: https://eshop.nobilis.cz/plet/?force_sid=04d363a47f0b59c2f2b27d52fb361406
Zdravím. Já bych se chtěla zeptat jaký máš názor na odličování dvoufázovými odličovači. Jsou poměrně dost mastné ale mě docela vyhovují, protože po nich necítím pnutí pleti a nemusím při odličování očí tolika tlačit. Vím ale, že takové odličovace ucpávají póry. Prosím proto také o radu ideálního vyčištění pleti po odlíčení. Jsou například vhodné čistící pěny na dočištění pleti? Moc děkuji za odpoveď.
Víte, proč se ženský malují a voní?
Protože sou hnusný a smrdí…
Všechny naštěstí nejsme takové slepice, abychom nevěděly, co to znamená fyziologický. Např. každá zdravotní sestra ví, co to znamená (věděla jste to, paní vizážistko?) a to není zrovna malá populace 🙂
Obecně se mi nelíbí styl, jakým je tento článek napsaný (odkaz mi poslala kamarádka, tak jí dám zpětnou vazbu).
Pocházím z lékařské rodiny, takže znám fýzák velice dobře 🙂 Zdravotníci však tvoří poměrně malé procento populace, takže je pravděpodobné, že běžný člověk nezná přesný význam slova „fyziologický“.
Je mi samozřejmě líto, že se Vám můj styl psaní nelíbí, ale doufám, že jste si z něj odnesla kýžené informace, na které Vás kamarádka odkazovala.
Hezký den 🙂
Milá Ariano, osobně se mi Vaše články ohromně líbí. Například nebýt Vás tak mi to s tou micelární vodou asi nikdy nedojde 🙂 používám ji už léta letoucí a opravdu – zašedlá pleť bez energie, suchá, vrásčitá a jemná jako papír ( je mi 26 let). Do toho se mi začaly dělat lyšeje kolem úst a byla jsem nucena užívat kortikoidy. Asi to není jediný zdroj problému, nicménė jsem se poučila a jdu koupit klasický starý dobrý odličovač!
Se zájmem jsem si článek přečetla. Nicméně mě od používání micelární vody neodradil. K odličování očí používám speciální přípravky k tomu určené, ne olejové (když už potřebuji použít voděodolnou řasenku, pak použiji přípravek Garnier).
Kdysi jsem zkoušela k odličování používat mléka a oleje, ale měla jsem pak problém s očima. Voda mě dost vysušuje, nejlépe reaguji na micelární vodu. Takže já jí zůstanu věrná…
Dobry den,
Ja micelarni vodu od Biodermy pouzivam skoro deset let a nikdy jsem zadny z uvedenych problemu nemela tak ted nevim, co si myslet. Temer denne se hodne licim na tanecni predstaveni a Bioderma byla jedina, ktera to dokazala nejsetrneji odstarnit aniz bych si nesedrela i kuzi. Pochopitelne, ze kdyz se patlate chemii v licidlech tak nejlepe je dostanete dolu zase chemii, takze to jeji slozeni me asi uplne neprekvapilo.. alespon potom na osetreni pouzivam prirodni kremy tak snad se to vyrovna 😂 Clanek zajimavy, urcite dobry k zamysleni. Bohuzel malo v cem dnes ta chemie neni. Dekuji.
bioderma, předražená značka z lékárny. Používala jsem jen vzorky, a nadšená jsem nebyla. Ty peníze bych za to nikdy nedala!!!
Co říkáte na složení této micelárky? http://www.greenstore.cz/micelarni-voda-3v1-bio-mata-morska-sul-150ml-neobio?gclid=CInyiuu0itICFQ6NGwod57cG9A
Honosí se tím, že obsahuje jen přírodní věci.
Díky!
Já mám micelární vodu od nivei a jsem s ní fakt spokojená, používám ji už léta a zatím žádná alergická reakce. Ale musím uznat, že po odlíčení si vždycky na tvář dám tělové máslo s kokosem a možná to má na to taky vliv. 😉 Jinak užitečný článek! Donutil se mě nad tím zamyslet. ._.
Micelarni vodou od Avonu jsem si vytvořila „pandí oči“. Několik měsíců se dávám do kupy, kůže pod očima je citlivá, občas praskne do krve. Než jsem na to přišla, chodila jsem do práce s oteklými víčky, uslzenýma očima, polykala léky na alergii atd. Za mě nikdy více. Zkusila jsem ještě Avene, ale ani tu nesnesu😡
Souhlasim, ze je to z hlediska slozeni absolutni zabijak, rozhodne by se to melo smivat, maximalne nechat do rana a rano umyt vodou.. kazdopadne micelarni voda mi velmi pomohla zklidnit atopicky ekzem, coz je celkem ironie. Co se oblasti oci tyka, nemuzu odlicovat beznou vodou vubec. Takze ac nerada, musim ji mit stale pro jistotu doma.
Děkuji za takové množství informací, micelárku používám občas pro pocit důkladného vyčištění. Mám velmi suchou pleť a ještě hledám vhodný krém, protože mě často po nanesení i speciálních krémů na oční okolí pálí oči. Jinak na vyčištění pleti používám přírodní pramenitou vodu ze studánky většinou v pokojové teplotě. Bylo by lepší ji ohřát? Ještě dodávám, že mám vcelku dobrou zkušenost s českými výrobky Ryor a čistým kokosovým olejem. Co říkáte na dýňový olej nanášený občas na obličej i tělo? Děkuji za odpověď a zdravím „fšeckny“ . Daniela
Taky se přidávám k hodnocení, jde jen o marketingový tah kosmetických firem, jak dávat neustále na trh nové a nové přípravky, a zajišťovat si tak neustále odbyt výrobků a zisky. Není to žádný zázrak, a dá se bez toho dobře obejít. Navíc, na netu najdete i řadu micelárních vod které se dají připravit doma na okamžité použití, bez obsahu a zbytků ropných produktů /glycerol, silikony apo.d/
Pro zájemce o výklad karet pro nejbližší období, pište na email dona515/zavinac/seznam.cz – místo slova zavináč použijte symbol
Prosím a jaký máte názor na Micelarni vodu od Originál ATOK. Viz. uvedené složení
Aktivní látky:
Komplex Oliglycan* – s klinickým testem regulace kožního mazu (extrakty- Bílá houba Tremelle, houba Shitake, Měď PCA a Zinek PCA), Extrakty – Mydlice lékařská, Měsíček lékařský, Éterické oleje – Heřmánek římský, Konopí seté, Komonice lékařská absolue, Skvalan* – lipid z rostlin, Oligo Kyselina hyaluronová * a její nízkomolekulární sodná sůl*, Escin – saponin z kaštanu, Mandlový olej, Pantenol – provitamin B5, Beta-Glukan, Koloidní stříbro, Vitamin E*, Chlorofyl – zelené rostlinné barvivo, Propanediol* – hydratační látka přírodního původu z kukuřice, Decyl Glucoside* – jemný cukerný tenzid do dětské kosmetiky, Glycerin a Voda.
*certifikace ECOCERT
Děkuji za odpověď.
Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda je možné, že se mi objevila reakce – pupínky, svědění, pouze na obličeji, po používání micelárního mléka? jedná se o přírodní italskou kosmetiku, kterou si kupuji u své kosmetičky, ale asi před rokem jsem místo odličovacího mléka dostala micelární. Poté se mi objevila reakce, kterou jsem přičítala vínu, ale reakce je jen na obličeji, jeho konturami končí. Před pár dny mi vyskočila zase, a to velmi, mnohem víc než minulý rok a to mám několik dní nové balení micelárního mléka. Je to možné?
Milá blog nadšenkyně, myslíte si tedy, že je lepší drhnout obličej tvrdou vodou, jež si prošla čističkou, aby se zbavila veškerého bordelu? Já si to nemyslím a naopak! Nebudu tu dělat reklamu značce, ale asi před sedmi lety jsem si v lékárně koupila na doporučení nějaké dealerky nejmenovanou micelárku. Měla jsem svoji porcelánovou pleť spálenou od sluníčka a tato značka se specializuje na citlivou pleť. Tenkrát mě to asi do pěti minut po nákupu začalo mrzet, že jsem o tolik peněz ulevila své peněžence . Navíc v té době se micelárky teprve rozjížděly. Dnes už bych neměnila ani omylem a dokonce musím říct, že se mi pleť zlepšila. Bohužel je to paradox, že na moji extra citlivou pleť zabírá něco, co vy ostatní přirovnáváte k jaru, ale je to tak!!! Micelárku používám každé ráno a večer, k tomu přidávám krém bez parfemace (žádné čistící gely ani peelingy, protože po tom se osypu) už osm let a pleť se mi o dost zlepšila! Ba naopak, nejsem zvyklá na čistě přírodní kosmetiku, protože jsou v ní látky, které ve své nejčistší podobě působí na mou pleť agresivně! Takže prosím, pokud něco takového píšete, zkuste se zaměřit i na to, že ta hnusná tvrdá voda s kohoutku obsahuje taky své mínusy a že ani bio kosmetika nemusí být jen to nejlepší. Amen 😉
Milá Jano, myslím si, že voda je určitě lepší než micelární voda. Jedná se o pitnou vodu, pokud Vám způsobovala obtíže, je zde řešení v podobě převařené vody, nebo Jarischova roztoku, který se dá koupit za pár korun v lékárně.
Osobně nejsem příznivcem čištění pleti pouze vatovými tampony a ubrousky, je to v podstatě rozpatlávání a vtlačování nečistot do poru. Podle mě nic lepšího na mytí těla i obličeje než vodu ještě nevymysleli. To je jako bychom si pozadí jen utírali a nemyli. Plet obličeje také vylučuje nečistoty 🙂
Ale je to pouze můj názor. Pokud Vám micelárka funguje, používejte ji samozřejmě dál. Jen Vy sama víte, co je pro Vás dobré.
Ahoj, mohu se zeptat, zda bude již článek na odličovací mléka a oleje doporučení? Nebo pokud již je za odkaz. 🙂 Děkuji
Těším se!
Určitě mám v pořadí článek o odličování tak, jak si myslím, že je pleti nejprospěšnější 🙂
Dobry den, prosim vas,clanok o odlicovani som stale nenasla.. vysiel uz? Ak ano prosim link. Dakujem
Micelárka je kyselina a hrozná chemie! Nechápu, jak si tím někdo může dobrovolně huntovat obličej a ještě za to vyhazovat takový peníze. Nejlepší je obyčejná voda a je zadarmo.
Děkuji za článek. u mně micelární voda spustila akné. ale kožařka na to nepřišla, plácali jsme na to Duax. Až kosmetička se mě doptala, jak čistím pleť a informovala mě, že pro moji pleť to nemusí být dobrá volba. Od té doby používám odličovací mléko a pleťovou vodu a mám skoro klid 🙂
Musim říct,že mě micelárka taky začala vadit.Mám prodloužené řasy,proto nepoužívám kolem očí nic mastného a čistila jsem micelárkou.Nejdřív se mi začaly tvořit suchá místa pod očima,až mi začala praskat kůže do krve.Změnila jsem značku mic.vody a chvíli byl klid.Potom mě začaly ůplně nesnesitelně svědět horní i dolní víčka,až jsem myslela,že mám alergii na řasy..Tak jsem micelárku přestala používat ůplně a odličuju ve sprše mycím gelem a oči se mi ůplně uklidnily.Takže já jsem přesně ten případ,že tohle fakt nemůžu.Ale to pátrání,než jsem na to přišla..
Děkuji za článek, nikdy jsem o tom takto nepřemýšlela. Pár let používám micelárku Bioderma Sensibio a žádné problémy nemám. Kdybych ale chtěla změnit způsob odličování a čištění pleti jak na to? Řasenku pouze vodou neodlíčím. Děkuji.
Dobrý den,prosím a čím se odličovat,když mám na tváři růžovku,tedy tváře se sklonem k červenání…ovšem kožní opět poradí micelarni vodu,mohu tedy každodenně používat ten Jarish roztok?děkuji
Dobrý den,
k odličování je ideální nějaký přípravek na bázi mléka, nebo oleje, protože rozpouští makeup a odlíčí i voděodolný makeup. Jarishův roztok je na doošetření pleti, makeup podle mě skoro vůbec neodlíčí.
Osobně bych na odličování doporučila mléko od Dr. Hauschka, nebo odličovadla od Tata Harper.
Za dva roky mi bude 70 let,a po pravdě z kosmetiky jsem toho moc nepoužívala.Na očištění pleti jsem si vystačila s vodou a když jsem někdy použila makeup,odlíčila jsem se pleťovým mlekem.A proč to vse píší?Vždy mi hádali o 10 až 20 let méně.Zbytečně se neříká že někdy méně znamená víc.
Tak to pekne kecate, kdyz vas nikdo nevidi. Takhle stari lidi by nemely lhat!
Dobrý den, paní má pravdu. Je mi čerstvě šedesát let, pleť mám suchou a tak si ji myjí pouze vodou z kohoutku a jelikož nesnesu žádné krémy, nechám si v lékárně navážit leniens mast, která je základem pro výrobu krémů a mastí. A t si svoji pleť hýčkám již řadu let. Pleť mám krásnou, hydratovanou a bez vrásek. A hádají mi o dvacet let méně. K tomu ale přispívá samozřejmě i řada dalších faktorů. ..
Super článek!)
Já většinou použivam mléko na odličování a jinak se řídím těmito rady – http://www.esmina.cz/jak-se-spravne-odlicit-aneb-bacha-na-chyby/
Musím pochválit! Ale stále nevim zda zvolit pro odličování oči olejíček? poradte prosím
Díky za zajímavé informace. Jaký máte názor na produkty Bioderma?
Dobrý den,
Prosím vás najdu někde článek o správném odličování pleti? Bohužel jej nemůžu nikde najít… mám už více jak čtvrt roku problém s akné. V dobře víře jsem si nakoupila čisticí gely a minerální vody (avene a bioderma) ale pleť se nelepší ba naopak. Nevím co na plet používat ať se zbavím věčných pupínků. Budu vděčná za každou radu. Moc děkuji